Маріуполець Антон Крюков приніс Україні перше срібло у паверліфтингу на Паралімпіаді-2024.

У завершальний день Паралімпійських ігор-2024, які проходили в Парижі, український спортсмен, маріуполець Антон Крюков виступив у фіналі з паверліфтингу у ваговій категорії понад 107 кілограмів. Це була одна з ключових дисциплін для української збірної, оскільки фінал став останнім змаганням для нашої команди на цих Іграх.

Антон Крюков почав свій виступ із впевнених підходів і в другій спробі зафіксував вагу 247 кілограмів, що  забезпечило йому місце серед лідерів. У третій спробі він зумів покращити свій результат, піднявши штангу вагою 251 кілограм, що дозволило йому випередити грузинського спортсмена Акакія Джинчарадзе, який завершив змагання з результатом 250 кілограмів.

Завдяки цьому результату Крюков завоював срібну медаль, поступившись лише іранському спортсмену Ахмаду Амінзаде, який підняв штангу вагою 253 кілограми.

Це досягнення стало першою срібною медаллю для України у паверліфтингу на Паралімпійських іграх-2024, а також особисто для Антона Крюкова, який раніше виступав на Паралімпіаді-2012 в Лондоні, але тоді не здобув нагород.

У цьому році Крюков уже встановив новий рекорд Європи на Кубку світу, піднявши штангу вагою 248 кілограмів, і тепер додав до своїх досягнень і срібну медаль Паралімпійських ігор. Загалом українські спортсмени вибороли 82 медалі: 22 золотих, 28 срібних та 32 бронзові. Україна посіла сьоме місце у медальному заліку.

Національну збірну після змагань чекала також церемонія закриття Паралімпійських ігор на головній арені змагань "Стад де Франс", прапор України ніс плавець Олександр Комаров, який на цих Іграх здобув три медалі.

Нагадаємо, окупанти продають квартири в Маріуполі за мільйони: місцеві залишаються без житла.