Відразу троє маріупольців принесли Україні нагороди на Паралімпіаді цього року, побивши декілька Єевропейських рекордів.

Протягом Паралімпіади-2024 Україна здобула 82 нагороди, завершивши турнір на високій ноті завдяки паверліфтеру Антону Крюкову, який виборов срібло у ваговій категорії понад 107 кг. У третій спробі Крюков підняв штангу вагою 251 кг, випередивши грузинського спортсмена Акакія Джинчарадзе (250 кг), що забезпечило українцеві друге місце на п'єдесталі.

Це стало його першою нагородою на цьогорічних Іграх і другою медаллю України у паверліфтингу на Паралімпіаді-2024. Також цього року Антон встановив новий рекорд Європи з пара пауерліфтингу. На Кубку світу він зафіксував штангу вагою 248 кг.

Значними здобутками відзначились і інші маріупольські спортсмени. Данило Чуфаров виборов чотири медалі у плаванні, вперше здобувши одразу три нагороди на одній Паралімпіаді: срібло на дистанції 200 метрів комплексним плаванням та бронзові медалі на 100 метрах брасом і на спині. Другу срібну медаль Чуфаров виборов на дистанції батерфляєм, де випередив японця Учу Томіту. Він поступився лише чемпіону Кеїчі Кімурі, який встановив новий паралімпійський рекорд.

Олександр Комаров, ще один маріуполець, приніс Україні перше золото на Паралімпіаді-2024 та додав до своєї колекції три медалі. Комаров став триразовим чемпіоном Європи у 2024 році, вигравши "золото" на дистанціях 50 м та 100 м вільним стилем, а також на 50 м батерфляєм. Дві бронзові нагороди він здобув на дистанції 200 м та в естафеті 4x50 м вільним стилем.

Загалом 20 українських спортсменів стали мультимедалістами, а найбільшу кількість нагород здобув Андрій Трусов – два "золота" та три "срібла". Максим Веракса та Євген Богодайко стали лідерами української збірної за кількістю медалей на Паралімпійських іграх, кожен здобувши по 16 нагород. Це перевершило попередній рекорд, встановлений Максимом Крипаком.

Велика честь нести прапор України на церемонії закриття випала маріупольцю, депутату Маріупольської міської ради та Паралімпійському чемпіону з плавання Олександру Комарову, який розділив цю місію з Оленою Федотовою-Ісаєвою.

Нагадаємо також, у Києві стартувала реєстрація на благодійний забіг Run for Freedom за участі Тімоті Снайдера.